Bakır Bardak Dövme

Bakır Bardak Dövme

Bakır bardak dövme Bakır genel sağlıkta önemli bir rol oynamaktadır ve bakır kaplar hakkındaki bu aşırı şişmiş iddiaların birçoğunun o mineral hakkında bilinenlerden kaynaklandığı görülmektedir.

 Beyin işlevine yardımcı olur, antioksidan olarak çalışmak için diğer enzimlerle ortak olabilir, kırmızı kan hücresi üretimini teşvik eder ve kemik sağlığına yardımcı olarak kollajen ve elastini korur.

Fakat çoğumuz diyetlerimizden bol miktarda bakır alıyoruz. İnsanlar günde 900 mikrogram – küçük miktarlarda bakıra ihtiyaç duyarlar.

 Mantar, kaju fıstığı, badem, sığır karaciğeri, baklagiller, kepekli tahıllar ve istiridye gibi yiyecekler bakır bakımından zengindir.

 Kaju fıstığı ons başına yaklaşık 500 mikrograma sahiptir; birkaç çorba kaşığı bir kişinin ihtiyaç duyduğu şeyin yarısını oluşturur.


Bakır bir kaptan içmenin faydaları nelerdir?

Son sağlık iddiası, bakır bir bardaktan su içmenin, iltihabı azaltarak, beyin fonksiyonlarını destekleyerek, kilo kaybına yardımcı olarak, yaşlanmayı yavaşlatarak, kanserle savaşarak ve bir anti-mikrobik gibi davranarak sağlığı artırdığını söylüyor.

Sayfamızı gezin ve beğendiğiniz ürünlere bakın .Dünyanın neresinde olursanız olun kapınıza kadar ürünlerimizi gönderiyoruz.